Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor kripto para birimleri ağır baskı altında

Kripto paralar ile ilgili haber ve sorularınız bu alana
Cevapla
mttsus
Site Admin
Mesajlar: 231
Kayıt: Prş Eyl 17, 2020 7:25 am

Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor kripto para birimleri ağır baskı altında

Mesaj gönderen mttsus »

Amerika’deki vergi planları, mart ayından bu yana ilk kez Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor. Coinbase hisseleri artık almanya’da muamele görmeye devam edebilir. Bitcoin ve co ile ilgili haber blogu.

Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor Bitcoin, dünyanın en eski ve en önemli siber sloganıdır. 2008’den beri hızla değer kazandı.

Ethereum (eter), litecoin ve ripple şeklinde öteki kripto para birimlerine olan alaka de artıyor.

Kripto sektörünü ne hareket ettiriyor, perspektifler ve eğilimler nerede? Sektördeki yeni gelişimleri buradan okuyun.

Amerika’de daha yüksek bir sermaye kazancı vergisine ilişik raporlar, Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor. Bitcoin fiyatı, cuma sabahı 49.000 $ ‘ ın altında yüzde ondan fazla düştü.

Bitcoin’in gerisinde iki numara olan ethereum da yüzde onunu 2172 dolara kaybetti. Ethereum ancak bir gün önce 2641 dolar seviyesinde yeni bir üstün dereceli kırdı.

Kripto piyasasında düzeltme ile alakalı daha fazla malumat için buraya bakın:

Biden bitcoin’i artırıyor: fiyat 50.000 doların altına düşüyor

Amerika başkanının vergi planları kripto piyasalarını aşağı doğru itiyor. Tüm dijital para birimlerinin piyasa değeri 300 milyar dolar civarında düşüyor.

Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor Kripto borsası coinbase’in hisseleri cuma gününden itibaren ticaretten askıya alınmayacak. Bu perşembe öğleden sonra Alman borsa tarafından açıklandı. Alman borsa sözcüsü,” yatırımcılar coinbase hisselerini frankfurt ve xetra’da kesintisiz olarak ticaret oluşturmaya devam edebilirler ” dedi.

Daha önce açıklanan askıya alma, şirketin borsada tanımlanması için yanlış bir lei kodundan kaynaklanıyordu. Borsa sözcüsü,” coinbase, isteğimiz üzerine doğrudan gerekli lei kodunu istek etti ve bize iletti ” dedi.

Ethereum kripto para biriminin yükselişi devam ediyor. Bitcoin’den sonra ikinci en önemli siber para birimi yüzde 6,5 artarak 2560,65 $ ‘ lık rekor seviyeye yükseldi. Emden research’ten analist timo emden, kısa sürede başlatılan ethereum etf’den destek aldığını söylüyor. “borsada işlem kabul eden bir fon, ana akım kabulüne doğru büyük bir adım olarak görülüyor.“

Alam borsası, cuma gününden itibaren kripto para birimi platformu coinbase’in hisselerini ticaretten askıya alacağını deklare ettiktan sonra, ABD şirketi çarşamba akşamı hatayı “olası olan en kısa müddette düzeltmek”için çalıştığını açıkladı.

Istek üzerine, şirket çarşamba akşamı “coinbase’in bazı belgeleri muayyen avrupa borsalarına yeniden göndermesini gerektiren bir idari hatanın farkında olduğunu” söylemiş oldu. Bununla birlikte, coinbase’e bakılırsa, coinbase hisselerinin ticareti o zamana kadar kesintiye uğramadı.

Her menkul değer için, borsada şirketi tanımlamak için bir lei kodu olmalıdır. Bu, avrupa’daki ticaret için bir ön koşuldur. Alman borsası sözcüsü, coinbase’in işlem başlatması esnasında, geçen hafta borsada tanıtılan şirkete ilişik olmayan bir coi̇nbase birimi için bir lei kodu kullanıldığını söylemiş oldu.

Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor kripto para birimi platformu coinbase’in etrafındaki borsa yutturmacası frankfurt menkul kıymetler borsası’nda erken bir son buldu. Alman borsası çarşamba günü yaptığı açıklamada, pay senedi alım satımının cuma günü xetra ve frankfurt menkul kıymetler borsası’nda sona ereceğini söylemiş oldu. Bunun sebebi teknik niteliktedir-başlıklar için özel bir kod yanlış girilmiştir. Bir sözcü, ticaretin devam etmesi için coinbase’in yeni bir kod için başvurması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Coinbase hisseleri geçen hafta nasdaq teknoloji borsasında öfkeli bir borsa başlangıcı yaptı. ABD’deki kripto para birimleri için en efsunk tecim yeri şu anda yaklaşık 63 milyar dolar. Halka arzdan bu yana, alman borsası, coinbase hisselerinin frankfurt menkul kıymetler borsası’nda ve xetra’da yaklaşık 100 milyon euro değerinde muamele gördüğünü bildirdi.

Her menkul kıymet için, şirketi tarif etmek için kullanılan ve avrupa’daki ticaret için bir ön şart olan lei kodu-ana verileri içeren ayrı bir 20 basamaklı kod – mevcut olmalıdır. Sözcü, coinbase’in muamele başlatılmasında, geçen hafta borsada tanıtılan şirkete ait olmayan bir coi̇nbase birimi için bir lei kodu kullanıldığını söyledi. “coinbase’i tekrar ticarete sokmanın tek yolu, ihraççı tarafınca bir lei başvurusunda bulunmaktır.“

Dogecoin fiyatında çok fazla hareket devam ediyor: Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor kripto para birimi salı günü yüzde on düştü ve 35 sentten biraz daha azcaına düştü. Yatırımcılar, dogecoin’in son bir hafta arasında yüzde 400’den fazla kazanmasından sonrasında kar elde ediyorlar.

Para biriminin piyasa kıymeti 9 milyar dolardan 50 milyar dolara terfi etti-dax group bayer’in borsa değerinden birazcık daha azca. Ticaret kütlesi de önemli ölçüde artmıştır.


Eğlenceli para birimi yüzde 8000 arttı-uzmanlar şaşkına döndü: “orada olan şey tamamen irrasyonel“

Dijital para birimi dogecoin bir zamanlar bir bitcoin parodi olarak düşünülmüştü, şu anda yatırımcılar içinde talep görüyor. Uzmanlar kripto piyasasında bir balon hakkında endişeleniyorlar.

En popüler kripto para birimi bitcoin çöküyor. Fiyat yaklaşık yüzde 15 kıymet kaybetti. Pazar günü, bitcoin kayıplarını sınırlamayı başardı ve en son 56.000 dolar civarında muamele gördü.

Bu son yedi haftadaki en düşük rakam. Sadece geçen hafta bitcoin 64.869 $ ‘ lık bir rekor kırdı. İkinci en büyük kripto para birimi olan etherum’un fiyatı, değerinin yaklaşık yüzde 18’ini yitirdi.

Az malum dogecoin kripto para birimi cuma günü yüzde 90’lık bir üstün dereceli seviyeye yükseldi. Hafta süresince neredeyse yüzde 300 arttı. Internet sitesi coinmarketcap.Com buna bakılırsa, fiyat geçici olarak 45 sente tırmandıktan sonra 34 sente yükseldi.

Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor Dogecoin, dijital para birimlerinin efsunk bir hayranı olan tesla ceo’su elon musk’un tweet’inden bir defa daha ivme kazandı. Dogecoin, cryptocurrency litecoin’den türetilmiştir ve başlarda bitcoin’in bir parodisi olarak tasarlanmıştır. Oradan farklı olarak, “madencilik” ile üretilebilecek dijital madeni paraların rakamsı sınırlı değildir.

Kullanıcılar işlemleri şifrelemek için bilgi i̇şlem kapasitesi sağlar ve alakalı kripto para biriminde ücretlendirilir. Dogecoin’i şifrelemek daha kolay olduğundan, işlemler bitcoin veya litecoin’den daha hızlı işlenebilir.

Türkiye, 30 nisan’dan itibaren kripto para birimleri ile ödemeleri yasakladı. Bitcoin, son üç günün en düşük seviyesi olan ortalama 60.500 $ ‘ lık bir düşüşle yüzde 3.5 düşüş gösterdi.

Bununla birlikte, yasağın büyük bir türbülansa yol açmaması muhtemeldir, çünkü türkiye bir tüm olarak bitcoin ve co dünyasında çok önemsiz olarak kabul edilir, aynı adı taşıyan analist timo emden yorumladı.

ödeme yasağının arka planını buradan okuyun.


Türkiye kripto para ile ödemeleri yasaklıyor

Bizim ülkemizde giderek daha çok işletme bitcoin ve co ile ödemeleri kabul ediyor. şimdi merkez bankası müdahale etti. Diğer ülkeler de sanal para birimi konusunda şüpheci.

Herkes, kendileri ve aileleri için daha iyi bir yaşam sürmelerine yardımcı olan finansal hizmetlere erişimi hak ediyor.

Coinbase’in arkasındaki erkek kim? Kurucu ve ceo brian armstrong, şirketi borsaya başarıyla getirdi ve muhtemelen bütün sektör için öncü bir çalışma yaptı. ABD muhabirimiz astrid dörner, meşgul yöneticiyi canlandırdı.


Coinbase patronu bitcoin’i kitlesel olarak iyi mi yaptı

Coinbase’in borsa lansmanı bir kilometre taşıydı. şimdi kripto borsası başkanı, şirketin uzun vadede başarılı olabileceğini kanıtlamalıdır.

Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor Kripto borsası coinbase’in halka arzı bir kere daha bitcoin’i yönlendirdi. Ana dijital para birimi 64.583 dolar seviyesinde yeni bir üstün dereceli kırdı. Sonra yatırımcılar kar yakaladı. Perşembe öğleden sonra, fiyat bu işaretin yaklaşık yüzde üç altında yaklaşık 62.500 dolar.

Coinbase, new york teknoloji borsası’nda efsunk bir başarı ile başladı. 381 $ ‘ lık ilk öneri, referans fiyatın yüzde 50’sinden fazlaydı. Daha da tırmandı, ama sonrasında içeri girdi ve ilk kursun altında kapandı.


Kripto borsası coinbase hisseleri, borsada parlak bir başlangıçtan sonrasında önemli ölçüde ivme kaybediyor

Amerika start-up’ın makalesi nasdaq’da bir rüya başlattı. Ancak, new york’taki tecim kapanışından kısa bir süre önce, pay senedi güçlü bir baskı altında.

Bitcoin yükseliş eğilimi çarşamba günü de devam ediyor. Fiyat 64.758 $ ‘ a terfi etti ve sabah bu işaretin ancak biraz altında. Buna paralel olarak, ticaret hacmi de önemli ölçüde artmaktadır.

Diğer kripto para birimleri, kripto borsası coinbase’in yaklaşmakta olan halka arzından da önemli ölçüde ilham alıyor. Hemen hemen tüm alakalı dijital para birimleri efsunyor. Ethereum, bitcoin’den sonra iki numara, ortalama 2400 dolar ile yeni bir rekor kırdı.

En eski ve en önemli kripto para birimi bitcoin ilk defa 63.000 dolar işaretini kırdı, yeni üstün dereceli 63.253 dolar seviyesinde.

Rekordan sonra, fiyat birazcık düştü ve öğleden sonra cyberdevise 62.600 $ ‘ a yükseldi.

Coinmarketcap tecim mekanına bakılırsa, bitcoin kripto para birimi salı günü 62.840 $ ‘ lık yeni bir rekor seviyeye terfi etti. şimdiye kadar 61.684 $ ‘ lık en yüksek sayı, bu senenin 13 mart’ında en önemli cyberdevise oldu.

Aynı adı taşıyan analiz evinden analist timo emden,“ merkez bankalarının para musluğunun bu ve öteki büyük göletin etrafında dönmesi, yükselen bitcoin fiyatları için bir katalizör görevi görüyor ” diyor. Yatırımcılar, bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yaklaşmakta olan risklerle mücadele etmek için bir çeşitlendirme aracı olarak görmeye devam edeceklerdi.

Kripto borsası coinbase’in halka arzı da gölgelerini öne çıkarabilir. Bununla beraber, kripto para birimleri de hisse senedi hayatına giderek daha çok giriyor. En son, Amerika birleşik devletleri’nde borsada muamele kabul eden bir fonun onaylanması umudu kopmayacak. Bu, ana akım kabul için bir buz kırıcı olarak kabul edilebilir, analist söyledi.

Bitcoin, rekor yüksek seviyesinden 1000 dolardan daha azca. Pazartesi sabahı, coinmarketcap analistine gore, kripto para birimi yaklaşık 60.800 dolar değerinde. En yüksek 61.684 dolar. Pazar büyüklüğüne bakılırsa ikinci en önemli para birimi olan eter, haftanın başlangıcında ortalama 2.200 $ ‘ lık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Analist timo emden,” atlantik’in bu ve diğer yanındaki merkez bankalarından daha çok likidite akışı olasılığı, yatırımcıları bitcoin ve co’ya geri çekmeye devam ediyor ” diyor. “yatırımcılar, koronavirüs pandemisinin patlak vermesinden bu yana kripto para birimlerinde dijital varlıklara sığınmak için bir yer arıyorlar.

Bir yıl süresince, piyasa kapitalizasyonundan sonrasında en önemli siber para birimi bitcoin yüzde 800’den fazla arttı. Fiyat şu anda yaklaşık 60.000 $ ‘dır ve bu nedenle ortalama 62.000 $’ lık rekor yükseklikten çok uzak değildir. Piyasa efsunklüğünden sonra ikinci en önemli para birimi olan ethereum, bir defa daha 2200 dolar civarında bütün zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Aynı adı taşıyan araştırma evinden analist timo emden için, ABD’de bir borsa yatırım fonunun (etf’ler) yakında kabul edilmesi umudu, bitcoin’i temel bir mevcudiyet olarak yukarı doğru itmiş olabilir.

Uzman,” Amerika düzenleyicisi sec bir etf’yi̇ sallarsa, bu, bitcoin ve co. ‘nun ana akım kabulüne giden yolda bir başka kilometre taşı olacaktır” dedi.

Bir bitcoin etf, özel yatırımcılara ve kurumsal yatırımcılara, direkt para birimine yatırım yapmak zorunda kalmadan, dünyanın en eski kripto para birimi ile düzenlenmiş bir finansal ürüne yatırım yapma fırsatı sunar.

Coinmarketcap tecim platformunda, en önemli kripto para birimi olan bitcoin, cumartesi sabahı 60.000 dolar işaretini bir kere daha aştı. Geçen haftanın ortasında, fiyat birazcık baskı altındaydı, ancak o zamandan beri tekrar yukarı doğru hareket etti. Son zamanlarda, bitcoin 60.708 dolar seviyesinde işlem gördü.

Yatırımcı peter thiel, ABD hükümetini kripto para birimlerinin daha güçlü bir şekilde düzenlenmesini istedi. Dijital para biriminin ABD eminğini baltalayabileceğinden korkuyor.

Thiel, ABD cumhuriyetçilerinin üst düzey temsilcileriyle meydana getirilen bir dijital etkinlikte yaptığı açıklamada, kripto para biriminin çin hükümeti tarafından stratejik olarak kullanılacağını söylemiş oldu: çin, Amerika dolarını genel bir biriki para birimi olarak kullanmak istiyor ve bunun yerine birden fazla biriki para birimi sistemi oluşturmak istiyor.

Thiel aslen kripto para birimlerinin savunucusu olarak kabul edilir, kendisini “kripto yanlısı” ve “bitcoin yanlısı maksimalist”olarak tanımlar. 2018’in başında bitcoin’e 15 ila 20 milyon dolar yatırım yaptı.

Bitcoin’in kısmen ABD’ye karşı bir çin mali tabancaı olarak kabul edilip edilmeyeceğini merak ediyorum. Bitcoin, fiat parasını ve özellikle ABD dolarını tehdit ediyor.

Dünyanın en efsunk yatırım bankalarından önde gelen jp morgan, bitcoin’de hala çok fazla fiyat potansiyeli görüyor. Salı günü yayınlanan bir çalışmada, banka fiyat hedefini 130.000 $ olarak belirledi.

Jp morgan, bitcoin’in son zamanlarda daha düşük fiyat dalgalanmaları (volatilite) ile optimist manzaraü haklı çıkardı. Bu, dijital para birimini kurumsal yatırımcılar için daha cazip hale getirecek ve altın için bir rekabet haline getirecektir.

Sadece çarşamba günü, bitcoin fiyatı biraz baskı dibine girdi. 57.000 doların altına düştü. Mart ayının sonundan bu yana, fiyat devamlı olarak 57.000 ila 60.000 dolar arasında değişiyordu.


Bitcoin 130.000 dolar mı? Jp morgan’ın yeni fiyat hedefinin peşinde ne var

Bitcoin fiyatlarındaki daha düşük dalgalanmalar kurumsal yatırımcıları çekebilir ve mitingi daha da körükleyebilir. Ancak, ABD bankası bir ksıcaklıktlama yapar.

Son haftalarda, bitcoin volatilitesinin zirveye ulaştığına dair ilk işaretleri gördük.

Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor kripto piyasası başka bir kilometre taşına ulaştı. Salı günü, bütün kripto para birimlerinin kümülatif piyasa kıymeti ilk kez iki trilyon dolarlık işarete ulaştı.

Bitcoin bu mevzuda efsunk bir paya haizdir. Ancak diğer kripto para birimleri çok daha fazla yarar sağlıyor.


Bitcoin 50.000 doların altına düşüyor Bütün kripto para birimlerinin piyasa kıymeti iki trilyon dolar işaretini kırdı

Kripto piyasasında bir sonraki trilyon sınırı düşüyor. Sadece bu gelişmelerden bitcoin öteki dijital para birimlerine daha da fazla fayda sağlıyor.

ÖNEMLİ UYARI!

Bu sayfada verilen yatırım bilgileri yalnızca eğitim amaçlıdır. NerdWallet, danışmanlık veya aracılık hizmetleri sunmaz ve yatırımcılara belirli hisse senetlerini veya menkul kıymetleri satın almalarını veya satmalarını tavsiye etmez veya tavsiye etmez.
Cevapla