Bitcoin Depremi yüksek uçuştan sonra çökme geliyor mu?

Kripto paralar ile ilgili haber ve sorularınız bu alana
Cevapla
mttsus
Site Admin
Mesajlar: 231
Kayıt: Prş Eyl 17, 2020 7:25 am

Bitcoin Depremi yüksek uçuştan sonra çökme geliyor mu?

Mesaj gönderen mttsus »

Bitcoin depremi birkaç gün içinde neredeyse yüzde 15 değer kaybetti. Şimdi Kurs nasıl gidiyor? Devletler Bitcoin için ne kadar tehlikeli olacak? Yüksek uçuştan sonra kaza olacak mı? Bunu XTB’DE Kripto Uzmanı Maximilian Wienke ile “René und Risken” de konuştuk.

Arka plan nedir? Pazar günü, Birçok Kripto para birimi, kara para Aklamaya karşı daha güçlü bir yaklaşımla ilgili Söylentilerle ağır bir şekilde yüklendi. Tüm dijital para birimlerinin en eski ve en ünlüsü olan Bitcoin, zaman zaman yaklaşık yüzde 15 oranında çöktü. Diğer Kripto yatırımları da sert vurdu. Bitcoin depremi piyasa değerinden sonra ikinci en büyük internet devise eter, biraz iyileşmeden önce zaman zaman yaklaşık yüzde 18 oranında değer kaybetti.

Satışın tetikleyicisi olarak, ABD Hazine Bakanlığı’nın kara para aklama için Kripto para birimlerinin kullanımına karşı daha fazla harekete geçebileceği söylentileri vardı. Bu, Kripto değerleriyle ilgili haberlerde uzmanlaşmış birkaç internet sitesi tarafından bildirildi. Benzer şekilde, söylenti kripto sahnesinden ilgili Twitter hesaplarında da okundu.

Web Semineri: enflasyon geliyor-paranızı nasıl koruyacaksınız

Enflasyondaki artışın belirtileri açıktır. Ancak Merkez Bankası harekete geçmeyecek. Bu nedenle, herkes kendi parasını korumak için gereklidir.

Şiddetli kayıplarla Bitcoin

Bitstamp Ticaret Platformundaki Bitcoin fiyatı 60.400 $ ‘dan geçici olarak 51.540 $’ a düştü. Pazar öğleden sonra, bir Bitcoin yaklaşık 55.000 dolara mal oldu. Sadece geçen hafta, fiyat yaklaşık 65.000 $ ‘ lık bir rekor kırdı.

Eter fiyatı Pazar günü yaklaşık 2430 $ ‘dan yaklaşık 1925 $’ a düştü ve son zamanlarda 2125 $ ‘ a düştü. Litecoin veya XRP gibi diğer Kripto para birimleri de kısmen güçlü bir şekilde düştü. Tüm 9000 Kripto varlıklarının piyasa değeri yaklaşık 2.2 trilyon dolardan yaklaşık 1.9 trilyon dolara düştü.

Önemli Not

Bu yazıda geçen grafik analizi ve tahminleri hakkında; haber grafik ve tahminler yüklü miktarda para kaybetmenize sebebiyet verebilir. Aynı durumun tam tersinde kazanmanızı sağlayabilir. Paylaşılanlar tahmini bir analizdir ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Geleceğinizi güvence altına almadan yola çıkmayın.
Cevapla