Arkadaşlarınla Hobbit Benzeri filmler izle - Hobbit tarzı izlemeye doyamayacağınız 15 film

Hadi tanışalım! Sohbet ve yeni arkadaşlarınıza ulaşın
Cevapla
mttsus
Site Admin
Mesajlar: 234
Kayıt: Prş Eyl 17, 2020 7:25 am

Arkadaşlarınla Hobbit Benzeri filmler izle - Hobbit tarzı izlemeye doyamayacağınız 15 film

Mesaj gönderen mttsus »

kaynak: https://quizofpoll.com/hobbit-benzeri-filmler-hobbit-tarzi-izlemeye-doyamayacaginiz-15-film
1. Thor (2011)
Thor (2011)

Jackson'ın üçlemesi gibi Thor , Ortaçağ etkileri ve mitolojik yeteneklerle damlıyor. Bu hayranlık uyandıran yüksek fantazi , 2017'den destansı Ragnarok ile gerçekten bir crescendo'ya çarpıyor . Yine de - Thor kahramanı için bu orijinal hikaye eşit derecede sürükleyici ve eğlenceli anlarla dolu.

Film, arsız komediyi aksiyon ve fantezi ile dengeler ve Marvel sinematik evrendeki bu bombalı girişi yuvarlar. Film, göz kamaştırıcı görsellerinde ve Chris Hemsworth'un çekiç kullanan kahraman olarak unutulmaz bir performansıyla öne çıkıyor.

Tolkien ve Jackson hayranları , renkli, atmosferik set parçalarıyla birlikte Thor'un tasavvuf ve sihir duygusundan emin olacaklar .

Thor Benzeri filmler

2. Kartal (2011)
Kartal (2011)

Tarihsel bir drama olan 2011'de The Eagle'da ejderha ya da büyücü sihirbazı olmayacak . Yine de, yönetmen Kevin Macdonald, LOTR'nin özünü ve hissini çoğunu kendi macerasıyla yakalar . Channing Tatum, yenilmiş babasının kaybettiği imrenilen altın kartal - bir kalıntı almakla görevli genç bir Romalı subay rolünü üstlenir.

Bir yaralanmayı sürdürdükten sonra, o ve bir köle arkadaşı, Roma tarafından işgal edilen Britanya'nın geniş vahşi doğasında bir yolculuğa çıkıyorlar. Yol boyunca çeşitli denemeler ve engellerle karşılaşıyorlar. Kartal , atmosferik ortamlar ve sürükleyici drama ile zenginleştirilmiş basit ama eğlenceli bir odyssey olarak duruyor.
3. Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı Ve Dolap (2005)
Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı Ve Dolap (2005)

Bir fantezi arayışı kavramını alın ve konuşan hayvanlar, hayvanlar ve centaurların renkli bir dökümünü enjekte edin - ve sadece Narnia Günlükleri'ne sahip olabilirsiniz .

Devam filmleri daha koyu bir hal alırken , CS Lewis romanına dayanan 2005'in Narnia'sı da benzer şekilde daha çiçekli fantezileri vurguluyor. Yönetmen Andrew Adamson, sahneyi , özellikle Bursu birine hatırlatan gerçekten canlı, görkemli ortamlarla boyar .

Frodo ve Sam gibi bastırılmış Shire'dan kaçan Pevensie çocukları da gardıropta takılırken renkli bir dünyaya çekilir, sürükleyici eylem ve heyecanlarla bir arayışa girerler.
4. Harry Potter Ve Felsefe Taşı (2001)
Harry Potter Ve Felsefe Taşı (2001)

2000'lerde fantastik filmlerin konuşmasına gelince, ünlü Harry Potter serisi, Jackson / Tolkien'in macerası ve hatta belki de moreso kadar tartışmaya girdi .

Bu aksiyon dolu dizinin tümünün LOTR hayranlarına hitap etmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz, ancak bu özellikle 2001'den itibaren ilk kez söz konusu olduğunda geçerlidir. JK Rowling, Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın popüler '97 romanına dayanarak Yüzük Kardeşliği ile büyük ölçüde paralellik gösterir . Bariz büyü ve macera örtüşmelerine sahipsiniz, ancak yarı dev Rubeus Hagrid'in büyük ölçüde Gandalf rolünü üstlenip genç, mütevazı kahramanımız Harry'i harekete geçirmeye de sahipsiniz .
5. Oz Büyücüsü (1939)
Oz Büyücüsü (1939)

Önceki girişlerimiz gibi, Victor Fleming'in ikonik müzikal fantazisi sadece eğlenceli değildi, aynı zamanda sınırları zorladı ve tüm film yapım sahnesinde devrim yaptı.

LOTR'a benzer şekilde , 1939'daki Oz Büyücüsü , gösterişli görselleri ve görkemli, renkli ortamlarıyla kaliteli bir şarap gibi yaşlanmıştır. Cadıların, büyücülerin ve büyülerin klasik fantezi unsurlarının yanı sıra, büyük bir yolculuğa çıkan kahramanlarımızın LOTR -esque macera ritimleriyle var. Gerçekten, Mordor'u Emerald City ve Sauron ile Batı'nın Wicked Witch'i arasında değiştirebilirdiniz ve burada gerçekten benzer bir LOTR prototipiniz olurdu .
6. Yıldız Savaşları (1977)
Yıldız Savaşları (1977)

George Lucas'ın uzay odyssey'ini bilim kurgu etiketi ile etiketlemek kolaydır, ancak destan aslında bir uzay fantezi veya macera destanı ile standart bilimkurgudan daha fazla ortaktır. Bu özellikle, Joseph Campbell'ın "kahramanın yolculuğu" arketiplerinden Tolkien'in romanlarının yaptığı gibi çekilen 1977'deki ilk filmde geçerlidir.

Her iki mülk de benzer sihirbaz, sihir ve kahraman özelliklerini içermez, aynı zamanda Luke ve Frodo / Aragorn da Galaxy / Orta Dünya'ya barış getirmek için benzer yörüngeleri takip eder.

Fantezi hayranlarını Yıldız Savaşları yönünde göstermek oldukça açık görünebilir , ancak bu klasik filmler düşündüğünden daha fazla benzerliğe sahiptir.
7. Şrek (2001)
Şrek (2001)

Prenses Gelin'den ipucu alan 2001'deki Shrek klasik bir fantezi temeli alır ve içten bir aşk hikayesi ve aptal komediyle karışır. Kesinlikle daha çocuk dostu olsa da, bu kaprisli animasyonlu romp'ta her yaştan sevilecek çok şey var.

1990 masal resimli kitabına dayanan Shrek , bazı renkli ortamlar ve çocukların macera tropiklerini içeriyor. Aynı zamanda, bu unsurları kendi peri masalı klişelerinde eğlenmektan korkmayan bir komik komedi bükümü ile karıştırır.

Mike Myers, Eddie Murphy ve Cameron Diaz filme tonlarca karakter ve mizah katıyor, bu sevimli kahraman üçlüsüne büyük kimya getiriyor.
8. Warcraft (2016)
Warcraft (2016)

Studio Blizzard'ın zengin, yerleşik fantezi oyunu serisinin büyük ekranda benzer görkemli bir deneyime dönüşmesi gerektiği anlamına geliyor. Ve 2016'nın Warcraft'ı biraz kaotik ve kıvrımlı olduğu için çalınmasına rağmen, 2 saatlik sürüşü boyunca şık sunumu ve adrenalin pompalama eylemi için aşağıdakileri kazandı.

Bir oyun serisine dayanan tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmi için kesinlikle söylenecek bir şey var.

Azeroth'a yapılan bu yolculuk, hem Warcraft hem de Tolkien'in destanının hayranlarının eğlenceli bulması gereken bir yolculuk .
9. Prenses Gelin (1987)
Prenses Gelin (1987)

80'li yılların en iyi komedilerinden birinin de en eğlenceli fantastik maceralardan biri olarak parlayacağını kim düşünebilirdi? Rob Reiner'in Prenses Gelin , duygusal bir aşk hikayesi ve renkli bir fantezi fonu ile aptal komedi arasında değişen, büyüleyici, büyüleyici ve sevecen eşit parçalardır.

Aynı adı taşıyan '73 William Goldman romanından uyarlanan Prenses Gelin , zaten unutulmaz bir öncül alır ve Cary Elwes, Wallace Shawn ve Andre the Giant'ın eğlenceli performanslarıyla bir karakter ekler. Heyecan verici kılıç dövüşlerinden ve kale fırtınasından "Olağandışı Boyut Kemirgenlerine" kadar, LOTR'nin burada eğlenceli bulacağı çok şey var.
10. Cennetin Krallığı (2005)
Cennetin Krallığı (2005)

LOTR ve özellikle Kralın Dönüşü , gösterişli görselleri ve hayranlık uyandıran savaş sahneleriyle ünlüdür. Filmin ayrıntı ve görkem düzeyini çoğaltmak kolay değil, ancak yaklaşmak için cesur bir çaba gösterebilecek biri varsa, Ridley Scott.

Bu tarihi destan, Orlando Bloom'un oynamasının yanı sıra LOTR kardeşleriyle daha fazla ortak noktaya sahip .
11. Eragon (2006)
Eragon (2006)

Oldukça karışık resepsiyonuna rağmen, bu 2006 fantastik filmi, ejderha bağlayan eğlenceli bir macera hikayesi ve LOTR hayranları için benzer temalarla uyumlu bir alternatif olarak parlıyor . Aslında Eragon hala olan bir yazar tarafından yazılmış bir roman dayanmaktadır genç anda etkileyici yeterlidir.

Ancak bu bağlamı bile göz ardı ederek, bu film bazı şık görsellerle ve sihirbazları, büyüyü ve yangın soluyan ejderhaları içeren eğlenceli, klasik bir fantezi öncülüyle etkileyicidir. Heyecan verici aksiyon ile klasik bir macera ve kahramanlık hikayesi.
12. NeverEnding Hikayesi (1984)
NeverEnding Hikayesi (1984)

Bu '84 maceranın başlığı LOTR hayranları tarafından King of Return'un sonunu tanımlamak için kullanılmış olsa da, aynı zamanda Jackson'ın destanını sevenler için yankılanması gereken klasik bir fantezi yolculuğunun başlığı.

Bu film destanına çok benzeyen bu film, kendini bir fantastik kitaptan kaynaklanan bir macerayla süpürüp götüren genç mütevazı bir kahramanın üzerine geliyor. Ancak bu durumda, kitap filmde olduğu gibi gerçek hayatta da var. Aslında, kahraman Bastian'ın içine çekildiği renkli ve yeni bir macera ve merak boyutuna bir portal görevi görür. Yaşına rağmen, ayrıntılı özel efektleri ve yüksek üretim değeri sayesinde görseller bugün hala ayakta kalıyor.
13. Açlık Oyunları (2012)
Açlık Oyunları (2012)

Destansı aksiyon sahneleri ve çeşitli serin silahlar LOTR'un DNA'sını oluşturur ve bu distopik bilimkurgu maçada bu özelliklere sahiptir.

Jennifer Lawrence, bu unutulmaz destanın keskin nişancı kahramanı olarak aşağı inişli çıkışlı olarak sahne alıyor. Frodo Baggins gibi, alçakgönüllü, yalıtılmış vatanından çekildi ve esasen savaşmaya zorlandı. Katniss Everdeen hayatta kalmak için savaşmalı - egemen sınıfın eğlencesi ve övgüsü için.

İlk film, bir zamanlar büyük ve odaklanmış, aksiyon ve duygusal anlarla dolu arsa ile özellikle ünlüdür. Katniss, Açlık Oyunları'nın geniş, açık alanda hayatta kalabilmek için her inç için savaşmalıdır.
14. Gladyatör (2000)
Gladyatör (2000)

Gladyatörler konusu, heyecan verici bir boğuşma sahnesini belirleyeceğinden neredeyse emin ve görsel olarak düşünen Ridley Scott bu klasikte sunuyor.

Russell Crowe, Roma ordusunun ve söz konusu gladyatörün ikna edici bir liderini canlandırıyor. Kendini katledilmiş imparatorun (Joaquin Phoenix) görkemli, yolsuz oğlu tarafından ihanete uğramış bulur ve ön plana ve intikam almak için mücadele etmelidir.

LOTR'a çok benziyor - zarif, otantik görseller ve kaotik savaşlar unutulmaz bir oyuncu kadrosu ve nüanslı yazı ile birleşiyor.
15. Galaksinin Koruyucuları (2014)
Galaksinin Koruyucuları (2014)

Marvel, garip bir karakter grubuna odaklanan bu bilimkurgu süper kahraman filmi ile hiçbir yerden çıkmadı. Taraftarlar ne bekleyeceğini tam olarak bilmese de , 2014'ün Galaksinin Koruyucuları kendi eşsiz cazibesi ile büyüledi. Eleştirmenler ve taraftarlar için, bugüne kadarki en güçlü çabalarından biri olmaya devam ediyor.

Heyecan verici macera, zengin manzaralar ve farklı arka planlardan oluşan kahramanların hoş bir "arkadaşlığı" ile canlandırılır ve iyi dövüşle savaşmak için bir araya gelir.
Cevapla