Cacık Nasıl Yapılır?

Cevapla
quizofpoll
Mesajlar: 2
Kayıt: Cmt Eki 17, 2020 2:53 pm

Cacık Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen quizofpoll »

Sofraların vazgeçilmezi yoğurt kuru yemeklerin yanında sulandırılarak cacık şeklinde de sunulabilir. Cacık Nasıl Yapılır konusundan alıntıdır.
Sofraların vazgeçilmezi yoğurt kuru yemeklerin yanında sulandırılarak cacık şeklinde de sunulabilir. Yoğurt ve yoğurt türevlerini özellikle yemekler ile birlikte tüketmek kişinin midesinin rahatlamasını ve yiyecekleri daha kolay sindirmesini sağlar.
Kuru yemeklerin yanında cacık tüketerek yemeğinizi daha rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Aynı zamanda midenizde yanma, ülser gibi sorunlar var ise acılı, bol yağlı ve salçalı yemeklerin yanında cacık tüketmekte midenizin rahatlamasına yardımcı olacaktır.
Resim
Cacık Nasıl Yapılır?
Resim

Malzemeler:
250 gram yoğurt
2 diş sarımsak
Su
Tuz
Kuru nane
2 yemek kaşığı zeytinyağı
2-3 adet salatalık
250 gram yoğurt bir kaba konularak hafif su ilave edilerek karıştırılır. Salatalıkları büyük/küçük yemek istediğiniz boyutta doğrayabilirsiniz. Ardından sarımsaklar soyularak ağza gelmeyecek büyüklükte olana kadar rendelenir ya da ezilir. Küçük boyutlara getirilen sarımsaklar 250 gramlık sulandırılmış olan yoğurdun üzerine eklenir. Tuz ve nane damak zevkine uygun olarak eklenir, 2 yemek kaşığı zeytinyağı da döküldükten sonra yoğurt karıştırılır.
Cevapla