Toptan Meltblown Maske - Hangi ağızlık nasıl korur?

Cevapla
susturucu
Mesajlar: 32
Kayıt: Prş Eyl 17, 2020 9:08 am

Toptan Meltblown Maske - Hangi ağızlık nasıl korur?

Mesaj gönderen susturucu »

Toptan meltblown maske alımlarında ve seçimlerinde nelere dikkat etmeliyiz, Hangi ağızlık nasıl korur? Toptan maske alımlarda nelere dikkat etmeliyiz.

Address: Yeni mahalle Hekimsuyu caddesi 538 sokak No:20 Gaziosmanpasa - Istanbul - Turkey
Phone: +905536071253
Email: info@kglmedicalmask.com


Tüm federal eyaletlerde mağazalarda ve toplu taşıma araçlarında "topluluk maskeleri" takılması zorunludur. Ağız ve burun koruması.

Sokakta veya süpermarkette yüz maskeleri takan insanlar - bir yıl öncesine kadar bu çoğunlukla Asya'dan biliniyordu. Bu arada yeni tip corona virüsü nedeniyle bu tablo Almanya'da da rutin hale geldi.

Nisan ayının sonundan beri toplu taşıma araçlarını kullanırken veya mağazalara girerken ağız ve burun kılıfı takmak zorunda kalıyorsunuz. "Topluluk maskesi" (kabaca "toplum maskesi" olarak çevrilir), bir sonraki kişiye önerilen minimum mesafeyi bir buçuk ila iki metre arasında tutabileceğinizden emin değilseniz her zaman kullanılmalıdır. Bu yükümlülük, altı yaşından büyük çocuklar (bazen daha erken) dahil olmak üzere tüm federal eyaletlerde geçerlidir.


Bu ağız ve burun kaplaması sadece Hamburg ve Hessen'de bir vizörle değiştirilebilir. Diğer tüm federal eyaletlerde, tek başına bir vizör yeterli değildir.

Aşağıda, farklı maskeler ve bunları takanlar ve tanıştıkları insanlar için ne tür koruma sunabileceklerine dair genel bir bakış sunuyoruz. Her şeyden önce, ağzınızı ve burnunuzu örtmenin farklı yöntemlerini ayırt etmeniz gerekir.


1) Ağız ve burun kaplaması: eşarp, kumaş veya (kendi kendine) dikilmiş
Dükkanları ziyaret ederken veya yerel toplu taşıma araçlarını kullanırken, ağzınıza ve burnunuza bez maske veya başka bezler takmanız yeterlidir.

Tüm insanların öksürürken , hapşırırken veya konuşurken salgıladığı tükürük damlacıkları veya sıçramaları daha az dağılır. Bununla birlikte, ağzınızın ve burnunuzun üzerine bir bezin, örneğin yeni koronavirüs gibi, sizi enfeksiyona karşı önemli ölçüde koruyabileceği varsayılamaz.

Hiçbir koşulda dikkatsiz davranmamalı ve diğer insanlardan bir buçuk ila iki metre uzakta olmak veya ellerin iyice yıkanması gibi diğer koruyucu önlemleri ihmal etmemelisiniz! Marburger Bund doktorlar sendikası başkanı Susanne Johna, örneğin, mesafe kurallarına artık uyulmaması durumunda basit bir maske takmanın olumsuz bir etkisi olabileceği konusunda uyardı.

Kumaş maske veya eşarp ve fular takarken ve kullanırken akılda tutulması gereken bazı önemli şeyler vardır:

Onları çıkarırken elleriyle dokunulur. Bu nedenle ellerinizi çıkardıktan hemen sonra 30 saniye boyunca iyice yıkayın.
Takarken ağız ve burun kapağının uyumunu ayarlamayın. Bu, potansiyel mikropları yüzdeki ellere yayacaktır.
Ağız ve burun kapağının dış kısmının yüzle temas etmemesine dikkat edin. Başkalarının damlacıklarıyla kirlenmiş olabilir. Ağız ve burun örtüsünü, bezi veya atkıyı çenenizin altına kaydırsanız bile, enfekte olma veya kendi mikroplarınızı dışarıya yayma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
Kendi kendine yapılan bir ağız ve burun örtüsü için malzemeler arasında, diğer şeylerin yanı sıra, kurulama bezleri özellikle 2013 yılında yapılan bir çalışmada etkiliydi. Ancak malzemelerden yapılan ağız ve burun kılıflarının koruyucu etkisi de büyük ölçüde ağız ve burun kapağının yüze sıkı oturmasına da bağlıydı. Önemli: Sadece en az 60 derecede yıkanabilen, kendi kendine dikilen ağız ve burun kılıfı yeniden kullanılmalıdır.

Sonuç: Ağzınızın ve burnunuzun üzerindeki bir örtü veya kendi yaptığınız bir ağız ve burun örtüsü başkalarını korumaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, soğuk algınlığınız varsa veya yeni tip koronavirüs ile enfeksiyona işaret edebilecek başka semptomlar hissediyorsanız , yine de evde kalmalı ve herkesten uzak durmalısınız.

Bez veya ağız ve burun örtülmesine rağmen diğer koruyucu önlemleri asla ihmal etmemeniz de önemlidir. Diğer insanlardan bir buçuk ila iki metre mesafe bırakın, yıkanmamış ellerle yüzünüze dokunmayın ve eve geldikten hemen sonra, yemek yemeden önce, tuvaletten sonra ve gerekirse arada en az 30 saniye sabunla iyice yıkayın!


2) ağız ve burun koruması (cerrahi maske)
Ameliyathanede doktorların taktığı gibi ağız ve burun koruması, öncelikle başkalarını korumak için kullanılır. Öksürürken, hapşırırken veya konuşurken ortaya çıkan damlacıkları ve dolayısıyla virüsleri geri tutar. Bu, birine bu şekilde bulaşma riskini azaltır.

Ayrıca, kullanıcı için minimum koruma sağlar, çünkü örneğin, başkalarından gelen hiçbir damlacık veya sıçrama onu doğrudan ağzına ve burnuna çarpamaz ve oraya ulaşamaz.

Ağız ve burun koruması ne kadar yakınsa o kadar iyidir. Bununla birlikte, hava her zaman yandan veya yukarıdan veya aşağıdan emilir, böylece yeni koronavirüs ile enfeksiyon hala meydana gelebilir. Robert Koch Enstitüsü'ne göre, ağız ve burun koruması takmanın onu giyen kişinin enfeksiyon riskini önemli ölçüde azalttığına dair yeterli bilimsel kanıt yok.

Bununla birlikte, ağız ve burun koruması, diğer insanlara bulaşma riskini azaltmak için yeni koronavirüsten muzdarip insanlar için faydalı olabilir. Örneğin, evdeki diğer insanlarla temastan veya doktora giderken tamamen önlenemez. Ancak bu durumda, kesin prosedür yine de doktor veya sağlık departmanı ile tartışılmalıdır.

Bu tür ağız ve burun koruması, tek kullanımlık bir üründür ve kullanımdan sonra atılır. Temizlemenin ve hatta dezenfekte etmenin güvenli bir yolu yoktur. Aynı zamanda sadece bir süre korur, örneğin nemli veya kirlenmişse değiştirilmesi gerekir.

Dikkat: Ağız ve burun koruyucuları sınırlıdır, dolandırıcılar eksikliğinden dolayı zaten bu alanı kendileri için keşfetmiştir. Örneğin, İnternet üzerinden ön ödemeye karşı aşırı fiyatlı ağız ve burun koruması sunuyorlar ve sonra teslim etmiyorlar.

Bununla birlikte, birçok dükkan, maske gereksinimi nedeniyle doğrudan satışa özel ağız ve burun koruyucuları sunmaktadır.


Sonuç: Ağız ve burun koruması, öncelikle diğer insanlara bulaşma riskini azaltmak için kullanılır. Örneğin evde veya bir doktora giderken temastan tamamen kaçınılamıyorsa, hasta insanlar için yararlı olabilir.

3) FFP2 ve FFP3 maskeleri
Bu filtre partikül maskeleri, örneğin enfekte hastaları tedavi ederken hemşireler veya doktorlar tarafından takılır. Taşıyıcının enfekte olmasını gerçekten önleyebilirsiniz. Ağız ve burun çevresini sıkıca kapatırlar. Soluma, virüsleri içeren damlacıklar gibi daha büyük parçacıkları havadan uzaklaştıran bir filtre aracılığıyla gerçekleşir. Onunla nefes almak bu nedenle o kadar kolay değil. FFP2 maskeleri damlacıklara karşı yeterli koruma sağlar ve bu nedenle, örneğin hastanelerde COVID-19 hastalarıyla temas ettiklerinde kullanılır. FFP3 maskelerin, FFP2 maskelerden daha az küçük parçacığın geçmesine izin verilir. Bu maskeler aslında tek kullanımlık ürünlerdir.

FFP2 ve FFP3 maskeleri şu anda Almanya'da yetersizdir, ancak hastanelerde örneğin personeli enfeksiyondan korumak için acilen ihtiyaç duyulmaktadır. Kural olarak, bu tür maskeler şu anda satın alınamaz - ve dayanışma nedeniyle bulaşıcı hastalarla ilgilenilmiyorsa satın alınmamalıdır.

Özel form: Valfli FFP maskeleri

Bu sıkı oturan maskelerin önünde nadiren küçük bir plastik kutu bulunur. Arkasında, taşıyan kişinin nefes vermesini kolaylaştıran, aynı zamanda dışarı verilen havanın filtrelenmeden ortama girmesini sağlayan bir valf vardır. Bu nedenle bu maskeler, kullanıcı için iyi bir koruma sağlar, ancak çevre için hiçbir şekilde yoktur. Bu nedenle, valfli maskelerden tamamen kaçınmalısınız. Hastanelerde çok nadiren kullanılırlar. Kendiniz hasta olduğunuzda böyle bir maske takmak özellikle ihmaldir. Mikroplar filtrelenmeden dışarı çıkar ve başka enfeksiyonlara yol açabilir.

Sonuç: Bu maskeler aslında yeni tip koronavirüs ile enfeksiyonu önleyebilir. Bununla birlikte, şu anda yetersizdir ve bu nedenle, kendilerini koruyabilmeleri ve sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam edebilmeleri için hastane doktorları ve hemşirelik personeli gibi gerçekten risk altında olan kişilere ayrılmalıdır. Valfli maskeler, hastanelerde özel işler için özel maskelerdir ve dış korumanın olmaması nedeniyle kullanılmamalıdır.

4) vizör
Vizörler, hastanelerde çok fazla sıçrama olması bekleniyorsa kişisel koruyucu ekipmanlardır. Çünkü bu şekilde yüze ve özellikle göze salgıların veya kanın girmesini engelleyebilirsiniz. Bu arada, yüz siperliği olan insanları giderek daha sık görebilirsiniz. Vizörler genellikle şeffaf, hafif plastikten yapılır ve kafaya bir kafa bandı ile tutturulur. Birçoğu katlanabilir veya açıları, yüzün önünde bir kalkan oluşturacak şekilde aşağı yukarı düz olacak şekilde ayarlanabilir. Ancak önemli: Yeterli koruma sağlamıyorlar!

Neredeyse tüm federal eyaletlerde (Hamburg ve Hesse hariç), toplu taşıma araçlarında ve mağazalarda bir vizör yeterli değildir ve ayrıca bir ağız ve burun kılıfı takılmalıdır. Robert Koch Enstitüsü, yüz siperliklerinin ağız ve burun kapaklarının aksine kenarlarında çok fazla boşluk olduğu için ağız ve burun kapaklarına eşdeğer bir alternatif olmadığını vurguluyor . Burada damlacıklar ve dolayısıyla virüsler geçip engel olmadan yayılabilir. Vizörlerin gerçek korunmasına ilişkin hala çalışma bulunmamaktadır.

Fakat ağız ve burun kapağına ek olarak vizör takarsanız doğru kullanırsanız daha iyi korunursunuz. Bu, kendi konjonktivanıza damlacıkların giremeyeceği ve bir vizörle bilinçsizce yüzünüze dokunmanın çok daha zor olduğu anlamına gelir.

Vizör, tıbbi nedenlerden veya diğer fiziksel kısıtlamalardan dolayı ağız ve burun kılıfı takamayan kişiler için de yararlı olabilir. Bir yandan yukarıda belirtilen asgari kendini korumayı sağlarken, diğer yandan diğer insanlara işaret ediyor: Seni elimden geldiğince korumaya çalışıyorum.

Sonuç: vizörler yalnızca ağız ve burun korumasına ek olarak görülmelidir. İç veya dış koruma için tek başlarına yeterli değildir. Tıp alanında belirli durumlarda kullanılırlar. Engelli kişiler, ağız ve burun koruması takmak mümkün değilse ve yine de halkın korunmasına katkıda bulunmak istiyorlarsa vizör kullanabilirler.

Engelliler için tavsiyeler
Engelli insanlar için maske gerekliliğinde özel istisnalar vardır. Ancak, bunlar eyaletten eyalete değişir.
Cevapla