Bitcoin Satın Alma Rehberi - Bitcoin Satın Alma 3 Adımlı Kolay Kılavuz

Cevapla
susturucu
Mesajlar: 32
Kayıt: Prş Eyl 17, 2020 9:08 am

Bitcoin Satın Alma Rehberi - Bitcoin Satın Alma 3 Adımlı Kolay Kılavuz

Mesaj gönderen susturucu »

Bitcoin satın alma rehberi mi arıyorsunuz? Nereden başlamış olacağınızı mı merak ediyorsunuz? İnsanoğlu, dünya çapında yaygın olarak bilinen ve düşünülen ilk kripto para birimi olan bitcoin ile alakalı bir çok yanlış anlama var.

örneğin bir çok insan bunu sadece bilgisayar korsanlarının ve gölgeli insanoğluın kullandığını düşünüyor. Bununla birlikte, bitcoin aslına bakarsak tigerdirect'ten dell'e ve hatta subway'e bitcoin ödemelerini kabul eden hep beraberce ana akım haline geliyor.

Bitcoin satın alma Neden bu kadar popüler?

Bitcoin'in diğer para birimlerine göre birçok faydası var. Örneğin, banka aracısına gitmek zorunda kalmadan birisine ödeme olarak bitcoin gönderebilirsiniz (ve ekstra ücretlerle vurulursunuz). Ayrıca banka havalesi veya havale yoluyla para göndermekten çok daha hızlıdır. Birine bitcoin gönderebilir ve paraları saniyeler içinde almasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte, birçok insanın ilk kez bitcoin satın almaya çalışması şaşırtıcı değil. Ancak, bankanıza gitmek ve bitcoin çekmek - veya bir mağazaya gitmek ve bitcoin için zor kazanılmış nakit parayı düşürmek kadar kolay değil.

Sistem bundan biraz farklı çalışıyor. Bu Bitcoin Satın Alma Rehberi, satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç şeyin üzerinden geçecek - böylece güvenli ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Her şeyden önce, fiyat jeton başına 2000 doların üzerinde olsa da, tüm bir bitcoin satın almak zorunda değilsiniz. Çoğu yer, 20 $ gibi düşük bir fiyata bir bitcoin kısmı satın almanıza izin verecektir. Böylece küçük işlerden başlayabilir ve işlerin işleyiş biçiminde daha rahat olduğunuz için oraya gidebilirsiniz.

İkinci olarak, bu makale sadece genel amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak alınmamalıdır. Bitcoin riskli olabilir ve herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce sizin için doğru olup olmadığını görmek için finansal danışmanınıza danışmalısınız.

bitcoin satın alma rehberi

Bitcoin satın alma rehberi bitcoin satın almak için 3 kolay adım ve diğer haberler:

# 1 Bitcoin Cüzdanı Alın
Madeni paralarınızı satın almadan önce yapmanız gereken ilk şey, madeni paralarınızı saklamak için sanal bir cüzdan almaktır. Bu cüzdan, insanların size bitcoin göndermek için kullanabileceği bir metin dizesidir.

Telefonunuza veya bilgisayarınıza indirdiğinizler, çevrimiçi cüzdanlar ve hatta çevrimdışı, soğuk hava depo cüzdanları da dahil olmak üzere bir dizi farklı cüzdan vardır.

Çoğu insan telefonuna veya bilgisayarına cüzdan almayı tercih eder. Popüler cüzdanlar arasında Blockchain, Armory, Bitgo MyCelium ve Xapo bulunur.

Genellikle cüzdanı bir uygulama olarak telefonunuza indirmek veya cüzdanın ana web sitesinden yazılımı bilgisayarınıza indirmek kadar basittir.

# 2 Nereden Satın Alabilirim
Satın almak için çeşitli yerler vardır ve her biri biraz farklıdır. Bitcoinleri doğrudan nakit (veya banka havalesi veya kredi kartı) için satacak çevrimiçi satıcılar vardır.

Borsaya benzer şekilde, diğerlerinden bitcoin alıp satabileceğiniz borsalar var. Bölgenizde satmak isteyen satıcılarla bağlantı kuran yerel borsalar da vardır.
Resim

Ayrıca nakit para ile satın almak ve paralarınızı birkaç dakika içinde cüzdanınıza teslim almak için ATM'ler vardır.

Her bitcoin satıcısının faydaları ve dezavantajları vardır. Örneğin, ATM'ler gizlilik için mükemmeldir, ancak mevcut fiyatın üstünde% 20'ye kadar ücret alırlar, bu da saçma. (2000 $ BTC fiyatı, 400 $! Yani 2000 $ yerine 2400 $ ödüyorsunuz).

Nereden satın almaya karar verirseniz verin, araştırmanızı ve iyi bir üne ve güçlü müşteri hizmetine sahip güvenilir bir satıcıyla gitmeyi unutmayın. İlk kez alıcılar özellikle soruları olacaktır ve ilk işlemlerinde onlara yardımcı olmak için ekstra desteğe ihtiyaç duyabilirler.

Zaman ayırın ve karar vermeden önce satın alabileceğiniz farklı yerleri araştırın. Dikkate alınması gereken faktörler arasında madeni para fiyatları, ekstra ücretler, ödeme yöntemi ve müşteri hizmetleri sayılabilir.

# 3 Bitcoin Satın Alın ve Cüzdanınıza Taşıyın
Satın alınacak bir yer bulduğunuzda, paranızı hazırlayın (ör. Banka havalesi gönderebilir veya hesabınıza para yatırmak için Visa'nızı kullanabilirsiniz). Sonra iyi bir fiyat bekleyin. (Bitcoin fiyatları her zaman haftanın 7 günü 24 saat dalgalanmaktadır). Ardından hazır olduğunuzda siparişinizi verin.

Siparişiniz dolduğunda ve madeni paranız olduğunda, bunları cüzdanınıza göndermek isteyeceksiniz. Bitcoin adresinizi girin ve satıcıya bitcoinlerinizi göndermesini sağlayın. Birkaç dakika içinde bir saat içinde cüzdanınızda göründüğünü görmelisiniz (satıcının ne kadar hızlı gönderdiğine bağlı olarak).

Voila, şimdi bir bitcoin sahibisin. Artık diğer mallar ve hizmetler için ödeme yapmak için para gönderebilir veya yağmurlu bir gün için onlara asabilirsiniz.

Hatırlanması gereken son bir şey: Bitcoin hala bebeklik döneminde. Büyük fiyat dalgalanmaları var ve para birimi riskli olabilir. Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla bitcoin almayın.
Cevapla