Dogecoine neden yatırım yapmayı düşünmelisiniz

Cevapla
mttsus
Site Admin
Mesajlar: 176
Kayıt: Prş Eyl 17, 2020 7:25 am

Dogecoine neden yatırım yapmayı düşünmelisiniz

Mesaj gönderen mttsus »

Son haftalarda kripto piyasası çok sıcaktı. Sadece bitcoin değil, bununla beraber birfazlaca altcoin de efsunyebilir. ön planda: yaklaşık 50 milyar ABD doları piyasa değerine ulaşabilen dogecoin (doge).

Bu ancak 20 nisan’da topluluk tarafından belirlenen uluslararası dogecoin tatili olan “doge günü” nden değil, aynı zamanda elon musk ve diğer etkileyicilerden de kaynaklanıyor. Bu bununla beraber son aylarda dogecoin fiyat trendinde de belirgindir: 2021’in başından bu yana doge inanılmaz bir yüzde 7.900 arttı. Bununla birlikte, meme projesi bazı kripto projelerini yerinden etti ve piyasa değeri ile tüm kripto para birimlerinin beşinci sırada yer aldı.

Biroldukca yatırımcı şu anda dogecoin’e yapılan bir yatırımın hala potansiyel olup olmadığını yada trenin kalkıp kalkmadığını merak ediyor. İlk olarak, çok kısa bir müddet arasında bu kadar güçlü bir artıştan sonrasında, eşit derecede güçlü bir düzeltme muhtemellığı daha yüksektir.

Dogecoin tam olarak nelerdir?
Dogecoin, 8 aralık 2013’te keyifli bir kripto para birimi ve bitcoin parodisi olarak ortaya çıktı. Japon köpek ırkı shiba inu’nun maskotu olduğu göz önüne alındığında, dogecoin çok kısa bir müddet arasında en popüler kripto para birimlerinden biri halini aldı.

O zamanlar, şu anda ethereum’da olduğu gibi, birkaç tıklamayla mevcut bir blockchain’de belirteçler oluşturmanın bir yolu yoktu. Her yeni kripto para biriminin kendi blok zinciri vardı ve farklı fikir donanması mekanizmaları izledi.

Dogecoin, litecoin gibi, iş kanıtı algoritmasını (pow) kullanır ve burada bitcoin’den önemli ölçüde farklı değildir. Ayrıca, doge madencileri yeni bloklar arar ve ağdaki bekleyen işlemleri işler.

Dogecoin sayısı sonsuza kadar artar
Litecoin’in aksine, dogecoin her dakika 10.000 yeni doge ile yeni bir blok oluşturur. Ayrıca, eğlenceli bir proje için maksimum para rakamsı yoktur. Sınır, şubat 2014’te kurucu jackson palmer tarafınca kaldırıldı ve bundan dolayı ebedi. Bu tek başına dogecoin’i bir kıymet yatırımı olarak son aşama güvensiz hale getirir. Buna ayrıca, her gün yaklaşık 14.4 milyon yeni doge ortaya çıkıyor ve bu da satış baskısını daha da artırıyor.

11 cüzdan, tüm dogecoin’in yüzde 70’ine sahip
Ek olarak, bütün dogecoin’in yaklaşık yüzde 70’i sadece birkaç farklı cüzdanda. Efsunk holdinglerin konsantrasyon yoğunluğu sadece güçlü bir satış riski taşımakla kalmaz, bununla beraber fiyat gelişimini de test eder. Bu cüzdanların arkasına saklananlar açıklanamaz.

Bu efsunk yatırımcılar satmaya karar verirlerse, bu kaçınılmaz olarak dogecoin fiyatını diz çökmeye zorlayabilecek çok güçlü bir satış basksıcaklıkna yol açacaktır. çünkü doge şu anda sadece marketing ve hızlı kar için açgözlülükle yaşıyor.

Dogecoin eğlenceli bir proje olmaya devam ediyor ve reel bir sorunu çözmüyor. Bu yüzden, doge’ni̇n spekülasyondan başka gerçek bir faydaı yoktur. Kısmen yüzde 1000’den fazla yada daha fazla kar elde eden ilk büyük yatırımcılar satıldıktan sonrasında, yatırımcıların geri kalanı için sıkfer hale gelir.

Elon musk ve co olmadan, kasvetli görünüyor
Tek ümit ancak elon musk ve dogecoin’in dikkatini çekebilecek öteki etkileyicilerde yatıyor. Reklam eksikse, daha çok taze para gelmez ve arz fazlası açıkça görülebilir hale gelir. Ve bu ancak an meselesi.

Bu bulgular 2017’deki son bullrun’dan geliyor. Ehil deneyime haiz olmayan birçok yeni yatırımcı ile güçlü bir yutturmaca aşamasında, en gürültülü projeler her zaman kazanır. Dogecoin’de nerede ise hiç bulunmayan projelerin özü sadece ayı pazarında ortaya çıkıyor. En geç burada yatırımcılar dogecoin’de büyük kayıplar beklemelidir.

Dogecoin kopyaları ethereum ve binance fethetti
Doge çevreındaki yutturmaca o kadar çok yaygaraya neden oldu ki, bazı öykünmekçiler ethereum ve binance akıllı zincirinde (bsc) efsanevi meme madalyonunun kopyalarını oluşturmaya karar verdiler. Bu, dogecoin’e girmeyi kaçıran biroldukca yatırımcının kopyalardan birine atlamasına neden oldu. Kaide olarak, bu belirteçlerin başlatıcıları, başlangıçtaki toplam miktarın çoğunu çok ucuza satın alırlar, çeşitli etkileyicilere ödeme yaparlar ve jetonlarını hemen hemen şanslarını bilmeyen yeni gelenlere efsunk bir karla satarlar.

Bu senaryolar tekrar yeniden tekrarlanır. Dün hala nft’lerdi̇, bugün köpek memeleri ve uçurumın bir ihtimal de tamamen farklı bir şey. Kripto piyasasındaki kumar devam ediyor. Bu nedenle, hızlı para için açgözlülük, çoğu insanın hayal edebileceği en saçma projelerin kar elde etmesine izin verir.

Sadece madalyonun öteki tarafı daha azca pembe görünüyor. Bu tür projelerin çevreındaki yutturmaca kısa sürelidir. Bir noktada, erken yatırımcılar karlarını farkına varır ve fiyatı düşürür. Bu, geçmişte birfazlaca kere ortaya çıktı ve muhtemelen bu sefer farklı olmayacak.

Bitcoin2go diyor ki: dogecoin, uzun senelerdir var olan ve peşinde güçlü bir topluluğa sahip eğlenceli bir kripto projesidir. Bununla birlikte, doge uzun vadeli bir yatırım değildir. Madeni para reel bir amaca hizmet etmiyor. Ayrıca, maksimum miktar için herhangi bir sınırlama yoktur.

Bundan dolayı, tüm yatırımcılara ve özellikle yeni başlayanlara keyifli kripto para birimlerine yatırım yapmamalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Sadece marketing ve etkileyicilerle yaşıyorlar, bu da çoğunlukla kendileri için en fazlaca fayda sağlıyor. Bu tür yutturmaca sadece kısa sürelidir ve genellikle sonucunda toplam kayıplara yol açar.

Kripto para birimlerine giriş yapmak isteyen herkes, önce en büyük ve en önemli kripto para birimi ile ilgilenmelidir. Sadece bitcoin’i anlamış olduktan sonra, öteki bütün kripto para birimlerinden fark netleşir. önce kendinize yatırım yapın ve kripto pazarında başarılı bir halde rekabet etmek için lüzumlu detayları edinebilirsiniz. Hiç anlayamayacağınız ve anlayamayacağınız bir şeye yatırım yapmayın.

Önemli Not

Bu yazıda geçen grafik analizi ve tahminleri hakkında; haber grafik ve tahminler yüklü miktarda para kaybetmenize sebebiyet verebilir. Aynı durumun tam tersinde kazanmanızı sağlayabilir. Paylaşılanlar tahmini bir analizdir ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Geleceğinizi güvence altına almadan yola çıkmayın.
Cevapla