Kripto sahnesi yazar tom hillenbrand

Cevapla
mttsus
Site Admin
Mesajlar: 176
Kayıt: Prş Eyl 17, 2020 7:25 am

Kripto sahnesi yazar tom hillenbrand

Mesaj gönderen mttsus »

Kripto sahnesi, yazar tom hillenbrand için caydırıcı olmasıyla birlikte efsunleyici. Diyor ki: “on yıl içinde kimse bitcoin ile ilgilenmeyecek.”

Gazeteci ve yazar tom hillenbrand, yeni romanı Kripto sahnesi “montekrypto” için bitcoin dünyasını keşfetti. Sahneye olan hayranlığına karşın, var olmayan demokratik testü eleştiriyor. Ve kahramanların kötü tadı: “bunlar çoğunlukla en çirkin tüketimi finanse etmek için paralarını kullanan genç beyaz erkekler.”

Bay hillenbrand, tansiyon filmi “montecrypto” da, kripto para birimleri ile ilgili sahnenin derinliklerine dalıyorsunuz. Bunlar bitcoins, shitcoins, stablecoins, blockchain ve bunun yanı sıra para sistemimizi de açıklıyor. Okuyucular hala bizimle geliyor mu?

Tom hillenbrand: mutlaka. Kripto sahnesi merkezinde, özel bir dedektifin takip etmiş olduğu milyarlarca dolarlık bir kripto hazinesi var-ve sonrasında daha çok insan. Para dolu bir bavul için bu şekilde bir çöpçü avi, her zaman iyi çalışan klasik bir komplodur. Ancak, elbet, okuyuculara madeni paraların nasıl çalışmış olduğunı, blockchain’in ne olduğunu, paranın iyi mi üretildiğini ve merkez bankalarının hangi işlevlere haiz bulunduğunu açıklamak istedim.

Cryptocurrency bitcoin fiyatı son zamanlarda keskin bir halde terfi etti, coinbase tecim platformu geçen hafta borsaya girdi. Sahneye iyi mi daldın?

Hillenbrand: öteki şeylerin yanı sıra, bazı kripto konferanslarının videolarını saatlerce izledim. Beyniniz erir, fakat aynı zamanda bu insanların nasıl çalıştığını ve teknolojilerinin nasıl çalıştığını da anlarsınız. Sahne şifreleme teknolojisine büyük örutubet veriyor, sadece sonunda kahramanları son aşama dışa dönük.

Bu kripto sahnesini şekillendiren insanoğlu nedir?

Hillenbrand: birçoğu liberter-anarko-paracı köşeden teknik olarak sekalı cypherpunk’lardır. Bundan dolayı, vergileri hırsızlık olarak kabul eden ve okulları yeniden tahsil kampları olarak bulan ve gören insanlar, herkesin silah taşımasına izin verilmelidir. Ayn rand’ın tüm kitaplarını rafta tutan insanoğlu.

Kriptogurus, liberterlerin en sevdiği yazar olan ayn rand’a yemin ediyor mu?

Hillenbrand: evet. Bu güne kadar sadece Amerika’deki neo-muhafazakarların değil, hem de silikon vadisi’ndeki birçok teknoloji girişimcisinin de zihniyetini şekillendiriyor. Girişimcileri devletten daha iyi, daha verimli ve daha yenilikçi olan iyi insanoğlu olarak görüyor. Devlet merkez bankalarından bağımsız olarak mevcud bir para birimi olan bitcoin’e olan hayranlığı da budur. Bundan dolayı, kripto para birimleri liberterlerin ruhuna tamamen uygundur, çünkü devletin varlıklarına erişmesini engellerler.

Ve bu iyi mi?

Hillenbrand: bu, devlete karşı şiddetli bir güvensizlik ile ilgilidir. Merkez bankaları, bir para biriminin değerine, kısaca euro yada dolar cinsinden tuttuğumda varlıklarımın değerine karar verme gücüne sahiptir. Bitcoin karşı tasarımdır. Korona krizinde piyasaları süpüren euro ve doların aksine, miktarında da sınırlı olan özel bir para birimi.

şüpheci görünüyorlar, ama bununla beraber kitaplarında sahne için büyük bir hayranlık duyuyorlar. Bu iyi mi bir araya geliyor?

Hillenbrand: bütün eleştirilere rağmen, kripto sahnesi bankaların gri, tozlu dünyasına ferahlatıcı bir alternatiftir: “coiners” süresiz zenginleşme ve parti yapmakla ilgilidir. Tüm bunlar garajdaki lambo’yu hayal ediyor. çılgın anarşistlerin her zaman hoş bir şeyleri vardır. Bununla beraber, reddettiğim şey, bitcoin’in tamamen kontrolsüz bir şekilde efsunyen ve demokratik kontrole tabi olmayan paralel bir para birimi oluşturmasıdır. Tüm bunlar, bir topluluk olarak, bunu isteyip istemediğimizi görüşme etmeden ortaya çıkıyor!

Bir dakika, bitcoin’in destekçileri para birimini bu kadar ilkel demokratik ve eşitlikçi olduğu için övüyorlar, çünkü herkes eşit bir şekilde konuşabiliyor.

Hillenbrand: bu saçmalık. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile kimin varlıklı olduğuna bir göz atın. Bunlar, her şeyden önce, paralarıyla en çirkin tüketimi finanse eden ve anlamlı bir şey yapmak yerine üç spor otomobil satın almayı yeğleyen genç beyaz erkekler.

Yazarken kendinize yatırım yapmak ister misiniz?

Hillenbrand: Kripto sahnesi kitap için harcanan vakitı rewe mantı kutularına yığmak ve maaştan bitcoin satın almak için kullansaydım, muhtemelen finansal olarak daha iyi olurdu. Bunun yerine, uzun zaman önce sahip olduğum tek bitcoin’i sattım.

Önemli Not

Bu yazıda geçen grafik analizi ve tahminleri hakkında; haber grafik ve tahminler yüklü miktarda para kaybetmenize sebebiyet verebilir. Aynı durumun tam tersinde kazanmanızı sağlayabilir. Paylaşılanlar tahmini bir analizdir ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Geleceğinizi güvence altına almadan yola çıkmayın.
Cevapla