Kripto borsası thodex ile milyonlarca dolandırıcılık korkusu

Cevapla
mttsus
Site Admin
Mesajlar: 176
Kayıt: Prş Eyl 17, 2020 7:25 am

Kripto borsası thodex ile milyonlarca dolandırıcılık korkusu

Mesaj gönderen mttsus »

Türk kripto borsası thodex beklenmedik bir halde kapandı. Binlerce yatırımcı artık paralarını almıyor. Borsa başkanı görünüşe göre ülke dışına kaçtı.

Bizim ülkemizde savcılık, popüler bir kripto para birimi değişiminin ani kapanmasıyla ilgili soruşturma yürütüyor. Müşteriler, Kripto borsası thodex ticaret platformunun hesaplarına erişim eksikliğinden şikayet ettiler ve fonlarını kaybetmekten korkuyorlardı. Milyonlar ile alakalı mevzuşuyoruz.Bizim ülkemizde savcılık, popüler bir kripto para birimi değişiminin ani kapanmasıyla ilgili soruşturma yürütüyor. Müşteriler, thodex ticaret platformunun hesaplarına erişim eksikliğinden şikayet ettiler ve fonlarını kaybetmekten korkuyorlardı. Milyonlar ile alakalı mevzuşuyoruz.

Operatörler, platformun bir satış dönemi sebebiyle dört ila beş gün boyunca kapalı bulunduğunu açıkladı. Söylentiye göre, borsa başkanı faruk fatih özer ülke dışında. Geçtiğimiz hafta sonucunda türkiye, ülkedeki ödemeler için kripto para birimlerinin kullanmasını yasakladı ve bunun “onarılamaz” hasar ve işlem riskleri olduğunu iddia etti.

Haber ajansları, müşterileri adına borsa genel müdürüne karşı ciddi dolandırıcılık suçlamasıyla dava açtıklarını belirten birkaç avukattan alıntı yaptı. ülke çapında binlerce reklam bildirildi. öteki şeylerin yanı sıra, araçlar, banka hesapları, hisse senetleri ve pay senetleri de dahil olmak üzere platformun tüm varlıklarının ele geçirilmesi gerekiyordu.

Kaçmanın nedeni

İstanbul savcılığı sualşturmayı doğruladı. Platformda, 391.000’i etken olan 400.000 bayinin kayıtlı olduğu söyleniyor. Reuters ajansına nazaran, son işlem gününde thodex’e 538 milyon dolar aktarıldı.

Platform, internet sitesindeki “olumsuz” medya raporlarını yanlış olarak reddetti. Bunun yerine, tanınmış bankalarla ortaklıklar hakkında konuşuyorlar. Dönemi tamamlamak için işlemlerin durdurulması ve satış döneminin tamamlanması gerekir. Bloomberg ajansı, 30.000 yatırımcının borsaya yatırım yaptığını belirten borsa başkanı özer’den alıntı yaptı.

Mali zorluklar, uzun süredir idame eden bir hacker taarruzsına dayanıyor. Yetkililer ve müşteriler hala davanın ayrıntılarını araştırırken, yetkililer kripto pazarının hızlı bir halde düzenlenmesini istek ediyorlar. Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın baş ekonomik danışmanı bloomberg cemil ertem, türk hükümetinin “mümkün olan en kısa müddette” hareket etmesi icap ettiğini söylemiş oldu. “kartopu sistemleri” nden kaçınılmalıdır.

Kripto borsası thodex avukatı bedirhan oğuz basibuyuk, özer’in nerede olduğunu bilmediğini, ancak borcunu ödemek istediğine dair garanti verdiğini söyledi. özer, neden yurtdışına gittiğini sorduğunda, bloomberg avukatından alıntı yaparak, “ya tutuklanacağını yahut intihar edeceğini” söyledi. “thodex’in sermayesi düştü. çok fazla kullanıcı paralarını geri almış olduğunda, şirket artık talepleri karşılayamadı,” diye açıkladı thodex avukatı “likidite problemi”.

ÖNEMLİ UYARI!

Bu sayfada verilen yatırım bilgileri yalnızca eğitim amaçlıdır. NerdWallet, danışmanlık veya aracılık hizmetleri sunmaz ve yatırımcılara belirli hisse senetlerini veya menkul kıymetleri satın almalarını veya satmalarını tavsiye etmez veya tavsiye etmez.
Cevapla