Haberlerde Bugün Covid 19 Şekil Değiştirdi Yeni İsmi Nu varyantı Güney Afrika'dan B.1.1.529

Genel tartışmalarınızı burada paylaşabilirsiniz
Cevapla
best4you
Mesajlar: 23
Kayıt: Cum Eyl 18, 2020 9:39 am

Haberlerde Bugün Covid 19 Şekil Değiştirdi Yeni İsmi Nu varyantı Güney Afrika'dan B.1.1.529

Mesaj gönderen best4you »

nu varyantı, nu varyantı belirtileri, nu varyantı nedir, nu varyantı ne zaman çıktı, nu varyantı ne demek, nu varyantı belirtileri nelerdir? İşte detaylar;
https://sondakikahaber.online/covid-19- ... dan-b11529
Dünya Sağlık Örgütü'nden uzmanlar , İngiltere ve diğer ülkeleri bölgeden uçuşları yasaklamaya sevk eden Güney Afrika'dan yeni B.1.1.529 koronavirüs varyantının keşfini değerlendirmek için Güney Afrikalı yetkililerle buluşuyor.
Nu Varyantı Nedir ?
https://www.youtube.com/watch?v=xSkmq7IOCjs

Varyant, WHO tarafından Omicron adıyla belirlenmiştir , çünkü en ilgili varyantlara Yunan alfabesinden isimler verilmiştir.

Omicron Covid varyantı hakkında şu ana kadar ne biliyoruz ?

İki Güney Afrika üniversitesinde gen dizileme kurumlarını yöneten biyoinformatik profesörü Tulio de Oliveira Perşembe günü yaptığı açıklamada, suşun alışılmadık derecede fazla sayıda mutasyona sahip olduğunu ve önceki varyantlardan "açıkça çok farklı" olduğunu söyledi.

Nu varyantı Türkiye, nu varyantı ne demek, nu varyantı nedir, nu varyantı ingiltere, nu varyantı biontech, delta varyantı, yeni varyantın adını duyurdu nu varyantı, yeni varyant, delta varyantına karşı hangi aşı, nu mutasyonu nasıl bulaşır, süper varyant, nu varyantı nasıl bulaşır, nu varyantı tehlikeli mi?

İngiliz bilim adamları, Güney Afrika, Hong Kong ve ardından Botsvana'dan bir koronavirüs tür izleme web sitesine numuneler yüklendikten sonra 23 Kasım'da yeni suşun farkına vardılar. Şu ana kadar web sitesine elli dokuz örnek yüklendi. Kıdemli bir bilim adamı, "Bir hafta öncesine kadar elde ettikleri sonuçlara bakarsak, insanların yüzde 1'inden daha azı birçok alanda test pozitif çıktı" dedi. "Bu, son birkaç gün içinde bazı kısımlarda çok çarpıcı bir şekilde yüzde 6'ya yükseldi ve bu, beni şu anda İngiltere'ye gelebilecek insanlar konusunda oldukça hızlı bir şekilde endişelendiriyor."
NU Varyantının diğerlerinden farkı?

Sadece son üç gündür takip edilmesine rağmen, virüsün halihazırda 30 farklı mutasyona sahip olduğu tespit edildi. Bu, son birkaç ayda Birleşik Krallık'ta en belirgin varyant olan Delta varyantının iki katıdır .

Mutasyonlar, diğer tüm varyantlarda görülen özelliklerin yanı sıra daha önce görülmeyen özellikleri de içerir.

Güney Afrika'daki KwaZulu-Natal Üniversitesi'nden Prof Richard Lessells, bir medya brifinginde türün derin mutasyonlarının endişe verici olduğunu söyledi.

"Bize bu virüsün daha fazla bulaşabilirliğe, insandan insana yayılma kabiliyetine sahip olabileceği ve ayrıca bağışıklık sisteminin bazı kısımlarını dolaşabileceği konusunda endişe veriyorlar" dedi. Mutasyonlar, varyantı daha bulaşıcı hale getirebilir ve önceki enfeksiyon veya aşılamanın sağladığı korumadan kurtulabilir. Yeni suşun maruz kalanlar için ne kadar bulaşıcı olduğunu belirlemek de önemlidir. 2020'nin sonlarında ortaya çıkan Birleşik Krallık Alfa varyantı yüzde 50 daha bulaşıcıydı ve ülkenin sürü bağışıklığı eşiğini yüzde 66'dan yüzde 80'in üzerine çıkardı. Delta varyantı, bahisleri daha da yükseltti.
Delta varyantına hangi aşı
Bir Covid 'endişe çeşidi' olarak sınıflandırıldı mı?

Henüz İngiliz bilim adamları tarafından, bulaşıcılık seviyeleri hakkında yeterli kanıtları olmadığı için değil, ancak bazıları endişeli olduklarını söyledi. Cambridge Üniversitesi'nde klinik mikrobiyoloji profesörü olan Ravi Gupta, “B.1.1.529, kronik bir enfeksiyonda ortaya çıktığını gösteren kümülatif mutasyon imzalarına sahiptir” dedi.

Nu varyantı fahrettin koca, nu mutasyonu nedir, nu nutasyonu belirtileri, Türkiye Varlık Fonu, neden nu varyantı, nu varyantı nerede, nu varyantı riski, delta varyantı nasıl, delta varyantının belirtileri, delta varyantı nedir, koronavirüs delta varyantı, nu varyantı korona, nu varyantı türkiyede, son dakika

“B.1.1.529, mevcut mutasyonlara dayalı olarak kesinlikle önemli bir endişe kaynağı gibi görünüyor."

"Birçoğunun antikorları nötralize ederek bağlanmayı etkilediği gösterildi ve bazılarının virüsün hücrelere girme kabiliyetini arttırdığı veya hücreden hücreye yayılmaya izin vermek için onları bir araya kaynaştırdığı biliniyor."

Diğer Covid varyantları geçmişte bilim insanlarını korkuttu. Ancak B.1.1.529 ile ilgili endişeleri daha büyük.
Dünya sağlık örgütü kovid 19 yeni varyantlar

Lambda variant vs delta variant, "nu" varyantı, nu varyantı aşı, nu varyantı özellikleri, nu varyantı belirtiler, nu varyantı

Prof Gupta, "Beta tamamen bağışıklık kaçışıydı ve başka bir şey değildi, Delta'nın bulaşıcılığı ve mütevazı bağışıklık kaçışı vardı, bu potansiyel olarak her ikisi de yüksek derecelere sahip" dedi.

Kağıt üzerinde endişe verici görünen, ancak hiçbir işe yaramayan birçok varyant örneği var. Beta varyantı, bağışıklık sisteminden kaçmada en iyisi olduğu için yılın başında insanların endişelerinin başında geliyordu. Ama sonunda dünyaya hakim olan daha hızlı yayılan Delta oldu.

Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu üyesi Prof Neil Ferguson şunları söyledi: “B.1.1.529 varyantı, çoğu aşının hedefi olan protein olan spike protein geninde eşi görülmemiş sayıda mutasyona sahiptir.

"Bu nedenle, bu varyantın önceki varyantlardan daha önceki bağışıklıktan kaçma potansiyeline sahip olabileceği endişesi var.

“Ancak, B.1.1.529'un aşılara karşı daha bulaşıcı veya daha dirençli olabileceğine dair henüz güvenilir tahminlere sahip değiliz, bu nedenle riske ilişkin kanıta dayalı bir değerlendirme yapabilmek için henüz çok erken. pozlar.”
Nu Varyantı İzlemeye Alındı!

Şu anda “izlenmekte olan bir varyant” olarak sınıflandırılıyor, yani bilim adamları gelecekte bir risk oluşturabileceğine inanıyor, ancak etkisi belirsiz.

İngiltere'deki bilim adamları, incelenebilmesi için canlı virüs kültürleri elde etmeye hevesli, ancak bu zaman alıyor.

Nasıl mutasyona uğradığını ve değiştiğini inceleyebilmeleri için diğer bilim insanlarıyla paylaşılabilecek kadar virüs yetiştirmek en az yedi ila 10 gün sürebilir.

Yetkililerin artık Güney Afrika'dan gelecek verileri de beklemesi gerekecek. Kanıtların gelmesini en erken bekledikleri süre iki ila üç haftadır, ancak dört ila altı hafta kadar da uzun olabilir.
Omicron Covid varyantı nedeniyle hangi ülkeler uçuşları yasakladı ?

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere'nin "daha fazla zaman kazanmak" için seyahat için kırmızı listesini yeniden dirilttiğini söyledi.

AB, Güney Afrika'dan hava ulaşımını da durdurmayı planladığını söyledi. 27 ulustan oluşan blok, vakalarda şimdiden bir artışla mücadele ediyor.

Bununla birlikte, üye devletler işleri kendi ellerine almaya başlıyor.

Covid kuşatması altındaki Almanya, Cuma gecesi itibarıyla sadece Güney Afrika'dan uçan Almanları kabul edecek ve aşıları tam olsa bile 14 gün otel karantinasında kalmaları gerekecek.

İtalya ve Fransa, Mozambik'i de kırmızı listelerine alarak İngiltere'den bir adım daha ileri gitti. Çek Cumhuriyeti, güney Afrika ülkelerinde 12 saatten fazla zaman geçirenlerin Cumartesi gününden itibaren girişini yasaklayacak.

Avrupa dışında, Singapur ve İsrail de uçuş yasakları getirdi.
Bilim adamları Omicron Covid varyantı hakkında endişelerini dile getirdiler

'Şimdiye kadarki en kötü' olarak adlandırılan 'Nu' Covid varyantı, Belçika'da tespit edilen ilk vaka olarak Avrupa'yı vurdu.

Bir virolog bugün, hastalığın "şimdiye kadarki en kötü" mutasyonu olarak adlandırılan yeni bir koronavirüs varyantının Avrupa'ya ulaştığını söyledi.

Belçika'da bir hasta , ilk olarak Güney Afrika'da tespit edilen virüsün B.1.1.529 varyantına yakalandı.

Belçika Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, "Bu varyantın doğrulanmış bir vakası var. Yurtdışından gelen biri."

Ancak hastanın Güney Afrika ile bilinen bir bağlantısı yok ve Mısır'dan Belçika'ya seyahat etmişti.

Laboratuvarı Belçika'nın halk sağlığı kuruluşu Sciensano ile yakın işbirliği içinde çalışan Marc Van Ranst, kişinin ilk kez 22 Kasım'da semptomlar geliştirdiğini söyledi.

Yeni tip Nu varyantı hakkında daha fazla bilgi;

Yeni varyanta, Yunan alfabesindeki bir sonraki harf olduğu için Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Nu" resmi adı verilecek.

Covid-19'un ilgi ve endişe çeşitleri için Yunanca adlandırma sistemi, virüsün yeni suşlarının hatırlanmasını kolaylaştırmak için Mayıs ayının sonunda DSÖ tarafından tanıtıldı.

Alpha, Beta, Gamma, Delta gibi etiketler, varyantların bilimsel adlarının yerine geçmez - örneğin, Nu varyantının bilimsel adı B.1.1.529'dur.

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid , yeni tür hakkında "büyük uluslararası endişe" olduğunu söyledi.

Avam Kamarası'na, deneyimin "hızlı ve mümkün olan en kısa zamanda hareket etmemiz gerektiğini" gösterdiğini söyledi.
Cevapla